MEDARBEJDERE I DIGNITY

DIREKTION

Rasmus Grue Christensen

CEO

Dorrit Rée Akselbo

COO

Cecilie Lodberg Bosse

Direktionsassistent

REHABILITERING

Marie Høgh Thøgersen

Rehabiliteringschef

Kate Hansen

Socialrådgiver, teamkoordinator

Anne Marie Qvotrup

Socialrådgiver

Evelyn Guerrero

Socialrådgiver

Jeanette M. Nørmark

Socialrådgiver

Filip Wathne Tandstad

Fysioterapeut

Lis Termansen

Fysioterapeut

Christina Arrebo Andersen

Fysioterapeut

Christine Toreld

Fysioterapeut

Tina Nielsen

Psykolog

Hanna Emma-Lotta Erickson

Psykolog

Helena Lund

Psykolog

Mirjam Klann Thullesen

Psykolog

Rikke Kann

Psykolog

Sadia Khan

Psykolog

Nasir Hassan

Tolk

Linda Nordin

Psykolog, Ph.d. studerende

Karin Hansen

Afdelingslæge

Mikala Zinck

Overlæge

Mette Folkmann Drobek

Lægesekretær

Maj Thoft Haslund

Projektkonsulent og sekretariatsmedarbejder

Sara Vinsteen

Projektleder

Shr-Jie Sharlenna Wang

Seniorforsker

Sofie Grimshave Bangsgaard

Studentermedhjælper

Mina Altaf

Studentermedhjælper

Flora Lind Sigvardt

Studentermedhjælper

Clara Simonsen Tørsleff

Studentermedhjælper

Mathias Ellehammer Larsen

Kontorassistent

INTERNATIONALE PROGRAMMER

Morten Olesen

International programchef

Jessica Lambert

Senior Forsker

Lianne Engelkes-Heby

Projektkoordinator

Nikolaj Mølgaard Thomsen

Programassistent

Jeanette Rung Kørner Kolding

Program Manager

Ane Kirstine Viller Hansen

Sundhedsfaglig rådgiver

Anne-Mette Karrer

Fysioterapeut, Fagkoordinator

Gitte Rønde

Psykolog

Valiantsina Tsikhanava

Projektleder

Una Marquard-Busk

Projektleder

Steffen Bo Jensen

Seniorforsker

Ahlam Chemlali

Projektleder

Finn B. Kjærulf

Programleder

Kari Øygard Larsen 

Projektmedarbejder

Brigitte Dragsted Mutengwa

Ph.d Studerende

Alexandre Adam

Landedirektør, Tunesien

Andrew Malcolm Jefferson

Seniorforsker

Giorgio Caracciolo di Brienza

Senior programrådgiver

Lubna Nasser

Landedirektør, Jordan

Lina Samni

Programmedarbejder

Michelle Niebuhr Jensen

Programmedarbejder

Nina Nordberg

Programrådgiver

Stine Andersen

Chefassistent

Søs Nissen

Programleder

Tomas Max Martin

Seniorforsker

Jens Aalling Skønager

Programassistent

JURIDISK AFDELING

Therese Maria Rytter

Juridisk chef

Elna Søndergaard

Senior juridisk rådgiver

Ergun Cakal

Juridisk rådgiver

Jo-Anne Prud'homme

Juridisk rådgiver

Rachel Towers

Juridisk rådgiver

Kalliopi Kambanella

Juridisk rådgiver

Marie Thøgersen

Studentermedhjælper

SUNDHEDSFAGLIG AFDELING

Jens Modvig

Sundhedsfaglig chef

Brenda van den Bergh

Programrådgiver

Marie Louise Drivsholm Østergaard

Public Health Expert

Karin Meyer

Overlæge

 

Lisa Fleischer Michaelsen

Læge

Maha Aon

Senior Programrådgiver

Marie Brasholt

Overlæge

Marie Sjødin Græsholm

Programrådgiver

 

DIGNITY LAB

Henrik Rønsbo

Videns- og innovationschef

Mette Møhl

Projektleder

Angelina Tarik Fattah

Bibliotekar

Ion Iacos

Dokumentalist

 

ADMINISTRATION

Dorrit Rée Akselbo

COO

IT

Grethe Berthelsen

IT-Chef

Christian Rask Hansen

IT-administrator

Luchas Karlson

IT-administrator

ØKONOMI

Tanya A. Gjødvad

Regnskabschef

Lise Hjorth Larsen

Regnskabsmedarbejder

Janne Tornsberg

Controller

Mikkel Vilfort

Controller

Thomas Niemann

Controller

Project & Grant Administration UNIT

Sune Petersen

Projektadministrator

Peter Tholstrup

Controller

HR

Lene Høg Jensen

HR-chef

Signe Kloppenburg

HR-medarbejder

FACILITY

Birgit Christiansen

Facility Management Koordinator

Jonathan Hannibal Graungaard

Piccolo

Vera Marott Kjeldgaard

Piccoline

KOMMUNIKATION OG FUNDRAISING

Kamilla Bjørn Drøidal

Kommunikations- og fundraisingchef

Tarek Omar

Pressechef

Marlene Steinhauer

Eventmanager

Thomas Nixon Hvas

Programrådgiver

Maria Thiim Harder Nøhr

Webmaster

Salim Tayssir Melhem

Stundentermedhjælper